Health Link Ryžový olej, 500ml

4111

5,40 € s DPH

Detaily

Zloženie: 

Panenský ryžový olej z prvého lisovania za studena. Olej obsahuje gamma-oryzanol (prírodný antioxidant) a vitamín E, ktorý spomaľuje oxidačné procesy, čím sa olej stáva menej náchylný ku stuchnutiu.

Ľahko stráviteľný, výborný na varenie, pečenie.

Základnou zložkou ryžového oleja sú nenasýtené mastné kyseliny. Zloženie mastných kyselín, vitamínov a minerálov je unikátne. Bohatý je tiež na vitamín E, ktorý pôsobí ako prírodný antioxidant "reguluje" tvorbu voľných radikálov v tele. Výborný je tiež ako prevencia proti vzniku koronárnych ochorení.. Naopak zvyšuje, zdraviu prospešný, HDL cholesterol.

Neovplyvňuje chuť pripravovaných pokrmov. Pretože má vyšší bod pripálenia a nízku priľnavosť, je vhodný na smaženie. Môže sa použiť i na pečenie, v studenej kuchyni, na prípravu šalátov a dresingov. 

Ryžový olej má široké využitie tiež v kozmetike. Priaznivo ovplyvňuje (formou zábalov) rast a regeneráciu poškodených vlasov. Ďalej sa používa na vlasy alebo riasy. Používať ho môžete aj pri starostlivosti o detskú pokožku, olej je hypoalergénny. Jemne ryžová, nevýrazná až neutrálna chuť so svetlo hnedou farbou je pre ryžový olej typická.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Podobné produkty: