Health link Trstinová melasa BIO, 600g

4141

4,10 € s DPH

Detaily

Prírodný extrémne bohatý produkt výborný ako dochucovadlo pre orientálnu kuchyňu.  Nesírená.

Zloženie:
100% BIO Trstinová melasa

 

Priemerné výživové hodnoty

v 100 g

v 40 g

Energetická hodnota

1106 kJ / 264 kcal

424 kJ / 106 kcal

Sacharidy
  Z toho:
  Sacharóza
  Glukóza
  Fruktóza

62,4 g 

38,8 g
8,73 g
7,29 g

24,96 g 

15,52 g
3,49 g
2,92 g

Bielkoviny

1,35 g

0,54 g

Vápnik

842 mg

336,8 mg

Horčík

181 mg

72,4 mg

Fosfor

60 mg

24 mg

Železo

15,8 mg

6,32 mg

Čierny zázrak, rastlinný výťažok z cukrovej trstiny. Ide o prírodnú harmonickú sústavu organických vitamínov, minerálov, enzýmov, aminokyselín a ďalších aktívnych zložiek. Pomáha udržovať organizmus v dobrej kondícii a je výborným pomocníkom pri mnohých ochoreniach. Je určený starším ľuďom, športovcom, deťom a mládeži, budúcim mamičkám, ženám v menopauze, teda takmer všetkým.

Trstinová melasa sa správa neutrálne až zásadito, čo má pre ľudský organizmus závažný význam. Pri podrobnejšej analýze zistíme, že trstinová melasa obsahuje stopové prvky a minerály ako chróm, zinok, selén, mangán, molybdén, meď, horčík, fosfor a ďalšie. Dôležitou súčasťou melasy je vápnik, železo, sodík a draslík. To však nie je všetko. V melase sa taktiež nachádza sedem esenciálnych, pre človeka veľmi významných aminokyselín. Tie si naše telo nedokáže vyrobiť, preto sa do organizmu dostávajú potravou. Melasa však obsahuje aj celý rad vitamínov – vitamín A, D, vitamíny skupiny B. Dôležitou zložkou sú enzýmy a nenasýtené mastné kyseliny: linel, linolen, olein a plamitin. Enzýmy ako aktivátory a kyseliny ako regulátory sú veľmi dôležitou zložkou udržujúcou pevné zdravie, a teda života vôbec. Melasa nám môže poskytnúť spoľahlivú prevenciu proti celému množstvu chorôb.

Vymenujeme si tie, kde sa už výsledok potvrdil:

  • Cievny systém: artérioskleróza, vysoký krvný tlak, angína pectoris, infarkt, kŕčové žily, anémie,hemoroidy
  • Koža a sliznice: dermititída, ekzémy, psoriáza, bercové vredy, zápal priedušiek
  • Pohybové ústrojenstvo: artritída, artróza, reumatické ochorenia, kostné metastázy, osteoporóza
  • Poruchy metabolizmu: chronická zápcha, diabetes, žlčníkové a obličkové kamene, obezita, zažívacie problémy, hypovitaminóza
  • Poruchy nervové: neuróza, migrény
  • Poruchy gynekologické: dysmenorhea, zápaly vaječníkov

Užívanie:
Melasa z cukrovej trstiny je svojím výrobným charakterom vhodná ako koncentrát a má špecifickú chuť, ktorá nie každému vyhovuje. Odporúča sa riediť melasu vodou, pričom sa rýchlejšie rozpúšťa v horúcej vode ako v studenej. Aby sme vylepšili chuť a súčasne i zdravú hodnotu, môžeme do jedného pohára pridať 1-2 lyžičky jablčného octu alebo citrónovej šťavy. Rovnako môžeme melasu zamiešať do čaju, mlieka, sójového nápoja, jogurtu, jablčného pyré, ovocného műsli alebo do inej zdravej potraviny. Odporúča sa ráno denná dávka 1-2 čajové lyžičky, čo zodpovedá asi 40 gramom pre dospelého človeka a primerane podľa hmotnosti sa určí pre školopovinné a malé deti. Pri zvýšenej potrebe vitamínov môžeme toto množstvo zvýšiť na dvojnásobok.

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Podobné produkty: