NORSK TRAN - Nórsky rybí olej s citrónovou príchuťou 500ml

5401

25,50 € s DPH

Detaily

Jedinečný originálny Nórsky rybí olej

PREČO PIŤ NORSK TRAN

 

Je vyrobený z nórskej tresky z oblastí Lofoten a Vestarälen. Ryby sú spracovávané okamžite po výlove, unikátnym spôsobom, zaručujúcim jeho mimoriadnu kvalitu. Spĺňa všetky kritériá a predpisy nórskych regulátorov kvality, taktiež sledovaniu uložených vzoriek z každej vyrobenej série.

Norsk Tran je vyvinutý a vyrábaný s dlhoročnou tradíciou firmou Biopharma a.s.

Moderný spôsob spracovania, čerstvá chuť byliniek (oregano, rozmarín, tymián, klinček) a citróna spôsobuje, že aj pri konzumácii rybieho oleja môžete cítiť príjemnú chuť.

Denná konzumácia rybieho oleja je odporúčaním Nórskeho Ministerstva zdravotníctva a je tam úplnou samozrejmosťou, a už od detského veku.

 

Norsk Tran obsahuje prírodné Omega-3 mastné kyseliny a takisto vitamíny D,A a E, nevyhnutné pre reguláciu radu funkcií v ľudskom tele.Tvoria nevyhnutnú súčasť našej výživy, pretože majú významné zdravotné účinky.

Je klinicky dokázané, že svojím podielom pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi a vysokého krvného tlaku pomáhajú pri prevencii koronárnych ochorení. Navyše majú schopnosť zabraňovať zrážaniu krvi, čo napomáha znižovať riziko infarktu a mŕtvice, a tuky omega 3 navyše pomáhajú pri stabilizácii nepravidelného srdcového rytmu.

Rybie tuky napomáhajú pri liečbe suchej pokožky, vedia znižovať bolesti kĺbov, najmä pri ich zápale,  zlepšujú funkciu mozgu a upravujú s vekom súvisiacu stratu pamäte. 

Pravidelná konzumácia kvalitného rybieho oleja teda:

 • Znižuje riziko srdcových ochorení.
 • Znižuje zrážanlivosť krvi.
 • Znižuje krvný tlak.
 • Obmedzuje množstvo krvných tukov sprevádzajúcich cholesterol.
 • Pôsobí proti zápalom ciev, kĺbov, čriev a kožným ochoreniam.

Účinky vitamínu D: má dôležitú úlohu v zabezpečení správnych funkcií svalov, nervov, krvnej zrážanlivosti a bunkového rastu.

Účinky vitamínu A: je dôležitý pre zdravý vzhľad pokožky, pleti a očí. Ďalej sa vitamín A podieľa na prevencii výskytu nádorových ochorení.

Účinky vitamínu E: zvyšuje detoxikačnú schopnosť pečene, ovplyvňuje tvorbu červených krviniek a zúčastňuje sa obnovy a rastu svalového tkaniva.

 

Obsah v 5ml:

 • Omega 3 mastné kyseliny ...... 1,1 g
 • DHA ....................................... 0,6 g
 • EPA ........................................ 0,4 g
 • Vitamín D ........................ 10mcg (200%) *
 • Vitamín A. ........................ 1500 mcg (31%) *
 • Vitamín E. ......................... 6mcg (100%) *

* Referenčné hodnoty

Dávkovanie:
Odporúčaná denná dávka u detí a dospelých je 5ml denne. U detí sa odporúča začať s 2,5 ml a postupne zvýšiť na 5ml.

Balenie:
Rybí olej sa predáva v 500ml s citrónovou príchuťou.

Podobné produkty: